BRAMKI DOSTĘPOWE VoIP

Poniżej przedstawiamy trzy przykładowe, najczęściej wybierane rozwiązania sprzętowe dla telefonii internetowej, które naszym zdaniem najlepiej spełniają oczekiwania klienta.

1. VigorTalk

VigorTalk to jedyna w swoim rodzaju mini bramka VoIP (voice over IP). Umożliwia podłączenie do dowolnego interfejsu sieciowego (RJ45), co oznacza bardzo szeroki zakres zastosowania. Port analogowy pozwala na podłączenie zwykłego telefonu i korzystanie z telefonii internetowej od zaraz, bez włączania komputera!

2. FRITZ!Box Fon ATA

FRITZ!Box Fon ATA wyposażony jest w port Ethernet i łącze USB. Umożliwia podłączenie do Internetu zarówno komputerów posiadających kartę sieciową, jak i bez niej – poprzez gniazdo USB. Unikalną cechą jest to, że komputer podłączony przez USB staje się równouprawnionym członkiem sieci lokalnej. Wykorzystując port Ethernet można również połączyć z Internetem istniejącą sieć domową. FRITZ!Box Fon ATA posiada wbudowaną minicentralkę. Umożliwia ona podłączenie dwóch tradycyjnych telefonów analogowych i telefonowanie poprzez zwykłą analogową linię, albo korzystając z konta VoIP.

3. VIGOR 2500V


 

VIGOR 2500V oprócz bramki VoIP pełni funkcje routera, ma wbudowany modem adsl i wyposażony jest w 4 portowy switch. Umożliwia to podłączenie grupy komputerów do Internetu wykorzystując łącze szerokopasmowe (np. NEOSTRADA). Dzięki możliwości podłączenia telefonicznej linii analogowej możliwe jest wykonywanie rozmów zarówno poprzez VoIP jak i sieć telefonii stacjonarnej.